Péče o vlasy bez chemie
Krásné vlasy jsou vizitkou každé ženy. Délka vlasů není důležitá, mnohem důležitější je jejich kvalita a úprava. Koupit šampon v drogerii dokáže každý, co když se ale rozhodneme používat na vlasy kosmetiku přírodní? Moderní šampony a kondicionéry jsou bohužel plné chemie a to především silikonů, které obalí vlas, který je pak hladký. Pokud je přestanete používat, zpočátku vaše vlasy nebudou zrovna v super kondici, než si zvyknou na jiný režim, bude jim to asi dva týdny trvat. Odmění se vám větší silou a vitalitou.
Metoda mytí vlasů bez šamponu
Metoda no poo je poměrně známá a ve společnosti diskutovaná. Jedná se o metodu, kdy se vlasy myjí bez pomoci šamponu. Pro tuto metodu se často rozhodují ženy z různých důvodů, může jít o mastné a rychle mastící se vlasy nebo třeba o problémy s pokožkou hlavy. Ať už je důvod jakýkoli, vězte, že tato metoda by vám měla pomoci, ale není pro každého. Jako alternativu klasického šamponu můžete použít marocký jíl, žitnou mouku, nebo jedlou sodou (pouze na začátku metody, později již nepoužívat). Ať se rozhodnete pro jakoukoli metodu, důležité je také následné rozčesávání vlasů. Pokud máte vlasy, které se často cuchají, pak na závěr mytí použijte octový oplach, který vlas uzavře a tím pádem půjdou lépe rozčesat. Ten připravíte tak, že smícháte panák octa a hrnek vody. Toto směsí vlasy opláchnete. Na rozčesávání vlasů je nejlepší kartáč s přírodními štětinami z divočáka. Pokud se vám to příčí, můžete použít moderní kartáč Tangle Teezer.
Šampony na přírodní bázi
Pokud se rozhodnete nepoužívat konvenční kosmetiku na vlasy ale jít cestou přírodní kosmetiky, máte velké možnosti. Využít můžete přírodní bylinkové šampony, šampuky či šampony tuhé. Tuhé šampony jsou v podstatě mýdla na vlasy, které mírně pění a jsou většinou ve formě puku. Tím si potřete vlasy, napěníte a opláchnete… Výhodou tohoto šamponu je dlouhá výdrž balení a to, že vám během cest prostě nevyteče do batohu.