Kdy prodávat zlato?
Vlastníte nějaké to investiční zlato, tedy dejme tomu slitky od renomovaných rafinerií, třeba značek Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule, Heraeus Hanau, Metalor, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi a UBS, případně investiční mince? Pak si můžete být jisti tím, že máte něco, co v sobě ukrývá nespornou hodnotu, co se nikdy neztratí.
Jenže ani takovéto vlastnictví není ještě všechno. Člověk, který něco takového má, totiž sice vsadil na jistotu, jenže si nemůže takto uložené hodnoty náležitě užívat. Zlato jako takové se bezprostředně za různé požitky směňovat nedá.
Aby mělo to, co se ve zlatě tají, skutečně pozitivní vliv na život jeho vlastníka, je nezbytné nejprve takové zlato směnit za finanční prostředky, tedy prodat. Teprve poté, co je zlato vyměněno za hotovost, může učinit člověka šťastným.
A protože ceny na burzách kolísají, je někdy takový prodej výhodnější a jindy je tomu naopak. Kdo chce na prodeji zlata vydělat co nejvíce, musí logicky vyčkat toho nejpříhodnějšího okamžiku. Tedy doby, v níž právě žijeme.
Zrovna dnes je totiž díky vysoké ceně zlata a slabšímu kurzu české měny výhodné prodávat. Právě dnes je záhodno vsadit na výkup zlata. Protože – jak i sám ceník této firmy dosvědčuje – je právě dnes o zlato zájem, a to vyhnalo ceny hodně vysoko. A kdo tak v současnosti prodává, dostává víc než leckdy jindy.
A na to byste měli vsadit v případě, že nějaké takové investiční zlato vlastníte. Neměli byste otálet, protože je aktuální nabídka snad přímo neopakovatelná. Dnes můžete dostat za své zlato tolik, kolik by bylo i před nedávnem jen stěží představitelné.
Ať už člověk přišel k investiční formě tohoto kovu jakkoliv, ať už ho získal přímo u této firmy nebo naopak někde u konkurence, tady ho momentálně více než výhodně prodá. A kdo by tomu mohl odolat?