Zacházení s notebookem


Jde především o to, že počítač, tedy ten stolní bývá právě pod stolem. A když je chlap naštvaný, že udělal chybu, odnese to krabice. Pokud je na stole, otříská se o ni kde co. Pokud pod ním, schytá to nohama. Což ve velké většině případů odskáče hard disk a tím pádem je práce která se dosud udělala silně ohrožena. To, co platí pro stolní počítače platí pro notebooky troj až stonásobně. S notesem, jak se notebooku většinou říká je skutečně třeba věnovat pozornost. Hlavně při jeho převážení. Zde je na místě obětovat několik korun do tašky, která je pro tyto účely speciálně vytvořena.

práce s notebookem

Má boky vycpané speciální pěnou, která tlumí případné otřesy, a navíc ještě může mít popruhy k ještě lepšímu upevnění notesu uvnitř této tašky. Tím je vlastně eliminováno to, že by sebou notes v tašce nekontrolovaně házel. A to je to, oč kráčí. Věřte, že notesu skutečně moc neprospěje přenášení v igelitce. A všelijaké mávání s ní je opravdu velké riziko. Pokud notes rozbijete, budete se pak chytat za hlavu. Pokud tím poškodíte hard disk tak, že už z něj nepůjdou načíst data, přicházíte o všechno, co na něm máte. A předpokládám, že záloha jako vždy neexistuje.

větší notebook

Pak sice někdy ještě data zachránit jdou, ale je to metoda pracná a náročná na čas. A taky pořádně drahá, takže pak už je jen třeba se zamyslet, zda nám to za ty peníze vůbec stojí. Protože za ně můžete mít zcela nový přístroj a možná i dva. Přece jen slušný notebook je škoda zničit tím, že se nám nechce investovat pár šupů za tašku. I když jej přenášíte v tašce, může se něco stát, ovšem to by muselo být už opravdu něco. V tašce nebo speciálním batohu jsou následky tohoto nebezpečí eliminovány a vy se můžete radovat, že jste ušetřili za nový stroj a že se vám tím vlastně investice do oné tašky nyní vrátila zpátky. Což je určitě moc dobře.